wersja mobilna
Online: 650 Sobota, 2017.11.18
Złóż ofertę

Parker Hannifin Sales Poland Sp. z o.o.

ul. Równoległa 8
02-235 Warszawa (woj. mazowieckie)

tel. 22 573 24 00
faks. 22 573 24 03

www: http://www.parker.pl
E-mail: warszawa@parker.com

Kategorie Firmy - Parker Hannifin Sales Poland Sp. z o.o.

Technika napędowa »
Wizyt: 15236
100 lat z firmą Parker Hannifin
Dodano: 2017-02-15 08:01:11

W marcu bieżącego roku przypada stulecie firmy Parker Hannifin - jubileusz, którego świętowanie dane jest niewielu firmom na świecie. Jak dowiodły odnalezione ostatnio w trakcie badań archiwistycznych dokumenty, to właśnie 13 marca 1917 r. - a nie w roku 1918 jak sądzono do niedawna - młody inżynier i przedsiębiorca Artur L. Parker założył w Cleveland w Ohio (USA) firmę Parker Appliance Company. Firma Parker, działająca początkowo jako małe przedsiębiorstwo rodzinne, aktualnie pod nazwą Parker Hannifin, jest notowanym na giełdzie nowojorskiej światowym liderem w dziedzinie napędów i sterowań, obecnym w 49 krajach, a jej roczne obroty sięgają ponad 11 mld dolarów.

Historia firmy to pasjonująca opowieść o 100 latach rozwoju światowej techniki, w którym Parker miał niebagatelny udział. I choć początki nie były łatwe Arthur L. Parker nie poddał się i z determinacją rozwijał swoją działalność, zaś jego następcy - po połączeniu z firmą Hannifin w 1957 r., poszerzeniu portfolio i dalszej ekspansji geograficznej, m.in. do Europy w latach 60. XX wieku - stworzyli podwaliny pod nowoczesną strukturę firmy.

Począwszy od pierwszego sprzedawanego rozwiązania - oryginalnego pneumatycznego systemu hamulcowego przeznaczonego dla samochodów ciężarowych - poprzez prawie 160 kolejnych wynalazków opatentowanych przez Arthura Parkera, aż po najnowsze innowacyjne konstrukcje opracowane już przez współczesnych inżynierów, Parker Hannifin zawsze był w czołówce firm, które wyznaczają kamienie milowe postępu technicznego.

Szczególnie silne są związki Parkera z lotnictwem i aeronautyką. Charles Lindbergh, pierwszy człowiek, który w 1927 r. przeleciał Atlantyk, posiadał w swoim samolocie "Spirit of St. Louis" system paliwowy Parkera. Komponenty Parkera użyto do sterowania silnikami modułu lądowniczego statku kosmicznego Apollo 11, który jako pierwszy wylądował na Księżycu. Niedługo później inżynierowie Parkera byli zaangażowani w ratowanie życia astronautów z misji Apollo 13, opracowując sposób dostarczenia tlenu do kabiny statku kosmicznego. Obecnie elementy Parkera znajdują się praktycznie w każdym współczesnym samolocie i statku kosmicznym.

Słowa A. L. Parkera "Nasz sukces jest oparty na uczciwym działaniu, ciężkiej pracy, koordynacji wysiłków i jakości wyrobów" są aktualne do dnia dzisiejszego. Działając na wielu rynkach przemysłowych, mobilnych oraz rynku lotniczym i aeronautycznym Parker Hannifin stawia czoła największym wyzwaniom inżynieryjnym, wychodząc naprzeciw potrzebom ludzi na całym świecie.

Dzięki wykorzystaniu technologii firmy Parker bolid Formuły 1 rozwija większe prędkości, pacjent odzyskuje komfort widzenia dzięki wszczepieniu soczewki, a samolot szerokokadłubowy zużywa nieporównywalnie mniej paliwa podczas lotu transoceanicznego. Inwertery sieciowe Parkera umożliwiają oddawanie energii ze źródeł odnawialnych do sieci przesyłowej lub zasilanie nią np. motocykla elektrycznego, co pozwala ograniczyć szkodliwe emisje bez obniżenia prędkości. Nieustannie pracujemy nad nowymi innowacyjnymi rozwiązaniami. Osiągnięcia w technologii czujników i aplikacji opartych na chmurze sprawiają, że nasze urządzenia mogą komunikować się ze sobą, co pozwala na opracowywanie najnowocześniejszych produktów i procesów w ramach internetu rzeczy. Nowatorskie prace w dziedzinie robotyki zintegrowanej z odzieżą umożliwiły zaprojektowanie rewolucyjnego systemu Indego™, rozwiązania dającego niespotykaną dotąd mobilność osobom, które doznały uszkodzenia rdzenia kręgowego lub wylewu.

Historia Parkera to historia spektakularnych osiągnięć światowego lotnictwa, podboju kosmosu, morskich głębin, nowoczesnej medycyny, bezpiecznego transportu, ale także hollywoodzkich superprodukcji, czy parków rozrywki. To również historia rozwoju odnawialnych źródeł energii, bezpiecznego wytwarzania i przechowywania żywności, oczyszczania i dystrybucji wody, ochrony środowiska, rozwoju infrastruktury i wielu innych potrzeb, na które napotykamy zarówno w życiu codziennym, jak i zawodowym, czy społecznym. To także 25 lat obecności Parkera w Polsce.

W tym ważnym dla naszej firmy momencie naszym pracownikom, klientom i partnerom biznesowym dziękujemy za wieloletnią współpracę i z optymizmem patrząc w przyszłość liczymy na dalsze owocne współdziałanie w kolejnych latach. Zapraszamy na stronę www.parker.com, by zapoznać się z interesującymi szczegółami stuletniej historii firmy Parker Hannifin.

Pozostałe wydarzenia firmy: